«حنظله» روایتی تلخ از فلسطین اشغالی

از این پس، پنج شنبه ها برنامه رادیویی « حنظله» از شبكه رادیویی نمایش پخش می شود.

1402/09/08
|
14:22

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، رضا گل سوسن مدیر گروه برنامه های مستندوتركیبی رادیو نمایش درباره این برنامه گفت: حنظله (به معنی سیب تلخ) یك شخصیت كارتونی برساخته ناجی علی كاریكاتوریست فلسطینی است كه نمادِ مصور مردم فلسطین و نشانگرِ سرنوشتِ تلخ و اندوهبارِ آوارگانِ فلسطینی است، در واقع این برنامه روایتی تلخ از فلسطین اشغالی است از ظلمی كه برسر مردم بی دفاع مظلوم و به ویژه كودكان بی گناه این دیار می آید .
وی افزود: این روایت تلخ را از زبان كودكی به نام حنظله می شنویم، حنظله راوی اتفاقات این دیار اشغال شده می باشد و بخشی از این كودك كشی آشكار را با زبانی كودكانه در سكوت مدعیان حقوق بشر فریاد می زند وما از زبان حنظله راوی فریاد مظلومیت كودكان مظلوم هستیم .
گل سوسن خاطرنشان كرد: در این برنامه با كارشناسان مختلف نیز به گفتگو می نشینیم واز زبان آنها مجموعه اتفاقات فلسطین را رصد می كنیم.
مدیر گروه برنامه های مستند و تركیبی رادیو نمایش تأكید كرد: فضای برنامه متكی بر اجرای كودكی به نام حنظله است كه هر هفته گزارشی از آنچه بر غزه گذشته است را ارائه می كند و در ادامه به گفتگو با مخاطبان می‌پردازد.
وی افزود: بكارگیری شخصیت حنظله به عنوان نمادی از مظلومیت كودكان غزه به جهت تأثیرگذاری احساسی قویتر بر مخاطب است.
گل سوسن گفت: محورهای محتوایی اصلی برنامه بیان و انتقال اخبار اقدامات غیر انسانی رژیم صهیونیستی از جنبه انسانی فارغ از همه جهت‌گیری‌ها،بیان و آشكارسازی عملیات فریب رسانه‌ای غرب در نحوه پوشش وقایع و اتفاقات رخ داده به لحاظ جانبداری‌های صورت گرفته از رژیم صهیونیستی است.
وی در پایان افزود: این برنامه یك كانال در پیام رسان بله به آدرس https://ble.ir/radiohanzala دارد كه آیتم ها و محتوای برنامه در آن قرار خواهد گرفت، همچنین مخاطبین نیز جهت ارتباط با برنامه و ارسال آثار خود مانند مطالب و نوشته ها، عكس، كاریكاتور ، صوت و ... به شماره 09108985208 از طریق همین پیامرسان برای برنامه ارسال كنند
«حنظله» به تهیه كنندگی و سردبیری محسن جواهری، نویسندگی سهیلا خدادادی و اجرای علیرضا تابان، پنج شنبه ها ساعت 11 از شبكه رادیویی نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع