پخش مجموعه تاریخی «بهادران تنگستان» از رادیو نمایش

همزمان با فرا رسیدن 12 شهریور، روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس، مجموعه جدید تاریخی«بهادران تنگستان» در 15 قسمت از آنتن شبكه رادیویی نمایش پخش می شود.

1401/06/13
|
14:51

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،مجید نظری نسب سردبیر مجموعه تاریخی «بهادران تنگستان» در این باره گفت: داستان این نمایش در 15 قسمت و در دو مقطع تاریخی روایت می شود،به عبارتی قبل از مبارزه رئیسعلی دلواری كه در دوره محمد شاه از مبارزان به نام مشروطه خواه و رهبر قیام جنوب درتنگستان و بوشهر علیه نیروهای بریتانیا در دوره جنگ جهانی اول بود، احمدخان تنگستانی پرچم مبارزه با استعمار را در دست داشت كه در تاریخ كمتر از او یاد شده و به همین دلیل بسیاری رئیسعلی دلواری را سردمدار مبارزات در بوشهر می دانند.
سردبیر پیشكسوت رادیو ضمن اعلام این مطلب افزود: ویژگی اصلی این متن، زبان اثر است و با اینكه علی دنیوی ساروی نویسنده آن شمالی است اما تحقیق بسیار زیادی درباره واژگان بوشهری كرده كه سبب شده كلمات آن برای مخاطبان شنیدنی شود.
مجید نظری نسب در پایان گفت: مجموعه «بهادران تنگستان» در 15 قسمت به صورت پیوسته از رادیو نمایش پخش می شود كه فصل اول آن به احمدخان تنگستانی و فصل دوم آن به رئیسعلی دلواری اختصاص دارد.
مجموعه نمایشی تاریخی «بهادران تنگستان» به نویسندگی علی دنیوی ساروی، سردبیری مجید نظری نسب، كارگردانی محمد پورحسن،تهیه كنندگی شهریار كرمی ، افكتوری نازنین حسن پور،صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی رضا عمرانی،كرامت رودساز،میرطاهرمظلومی،فریبا متخصص،شیما جانقربان،مجید حمزه،بهرام سروری نژاد،بهادر ابراهیمی،محمد پورحسن،محمد شریفی مقدم،سعید سلطانی،فرشید صمدی پور،عباس توفیقی،فریبا طاهری،عباس شادروان و حمید یزدانی از روز شنبه 12 شهریور ماه، ساعت 22 از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 3 بامداد روز بعد تكرار آن است.

دسترسی سریع