پخش نمایش«طلوع» بر اساس زندگی آیت الله سید علی خامنه‌ای از رادیو نمایش

روایت نمایشی فرازهایی از مقاطع سنی كودكی و نوجوانی حضرت آیت الله سید علی حسینی خامنه ای رهبر انقلاب در قالب نمایش رادیویی " طلوع"، به مناسبت ایام دهه ی فجر و در آستانه ی 22 بهمن، از آنتن شبكه رادیویی نمایش پخش می شود.

1400/11/18
|
12:26

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،شهریار زمانی نویسنده نمایش رادیویی طلوع در این باره گفت:
نگارش این نمایش رادیویی با پیشنهاد آقای سوهانی مدیر رادیو نمایش آغاز شد.
ایده ی كار بتدریج شكل گرفت و ابعاد متن با توجه به حساسیت سوژه، وسعت و گستردگی موضوع تنظیم گردید.
وی ادامه داد: انتخاب بستر تاریخی برای روایت ابتكار خودم بود چرا كه تولد و نوجوانی رهبر انقلاب همزمان با مقاطع حساس و سرنوشت سازی از تاریخ معاصر ایران است.
زمانی افزود: اولویت كار اتقان و صحت روایت و تاكید بر مستند بودن متن بود اما از تخیل هم برای نمایشی شدن متن و باور پذیر شدن بهره بردم.
وی همچنین تاكید بر شعاری نبودن و نپرداختن مستقیم به سوژه را از دیگر اولویت های كار دانست.
این نویسنده در پایان گفت :از كتاب "شرح اسم‌" به عنوان منبع برای نگارش این نمایش رادیویی بهره بردم و در خاتمه لازم می دانم از خانم رضایی تنظیم گر متن كه نقش بسزایی در غنای اثر و دراماتیزه كردن روایت داشتند تشكر كنم.
نمایش رادیویی"طلوع" به نویسندگی شهریار زمانی،كارگردانی بهرام سروری نژاد،تهیه كنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری مجید آینه،افكتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی نوشین حسن زاده، مونا صفی، احمد هاشمی،مجتبی طباطبایی،پریسا مقتدی، محسن بهرامی،شیما جان قربان،راضیه مومیوند،مهدی نمینی مقدم، بهرام ابراهیمی،مجید حمزه،بهرام سروری نژاد،امین بختیاری،بهادر ابراهیمی،محمدرضا قلمبر و فریبا طاهری، پنج شنبه 21 بهمن ماه ساعت 21 از رادیو نمایش پخش می شود و جمعه 22 بهمن ماه ساعت 8 صبح،تكرار آن است.

دسترسی سریع