مهرداد عشقیان در خانه ابدی آرام گرفت

مراسم تشییع و خاكسپاری پیكر مهرداد عشقیان ، هنرمند فقید رادیو نمایش ، پنج شنبه هشتم اردیبهشت ماه از ساختمان رادیو نمایش در میدان ارگ به سمت قطعه هنرمندان برگزار شد.

1401/02/08
|
15:59

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، مهرداد عشقیان از پیشكسوتان نمایش های رادیویی،بامداد روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه براثرابتلا به بیماری سرطان درگذشت.
در مراسم تشییع و خاكسپاری این هنرمند فقید، محسن سوهانی مدیر كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش وچهره هایی همچون حمید یزدانی ابیانه، بیوك میرزایی، فریدون اسماعیلی، میرطاهر مظلومی، فریدون محرابی، قربان نجفی، رامین پورایمان، میكائیل شهرستانی، بهرام ابراهیمی، علی میلانی، هرمز سیرتی، فریده دریامج، شهرام گیل آبادی، محسن بهرامی، معصومه عزیزمحمدی، نازنین مهیمنی، شمسی صادقی، فرشاد آذرنیا، امیر زنده دلان، محسن جواهری و جمعی از هنرمندان رادیو و تلویزیون حضور داشتند.
حمید یزدانی ابیانه درآغاز این مراسم گفت: مهرداد عزیزم امروز تمام عزیزان و دوستانت به دعوتت پاسخ دادند.هرگز فكر نمی كردم كه این بهار آخرین حضور تو در خانه ات، رادیو نمایش باشد.
بهرام ابراهیمی نیز در ادامه افزود: سابقه آشنایی من با مهرداد به جشنواره تئاتر منطقه ای در استان مازندران بر می گردد، مهرداد بسیار منظم و سخت كوش بود و به همه احترام می گذاشت، برای شغلش ارزش زیادی قائل بود و در یك كلام به خانواده و كارش عشق می ورزید.
میكائیل شهرستانی نیزضمن تسلیت به خانواده این هنرمند فقید از خاطره صدای پرصلابت مهرداد عشقیان در استودیو و ضبط نمایش های رادیویی گفت وتأكید كرد : هرگز جای خالی او پر نخواهد شد.
در ادامه مراسم محسن سوهانی مدیر كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش افزود: فقدان هنرمند عزیز، شریف و دوست داشتنی مان را تسلیت می گویم ،به نظرم مرام و مسلك مهرداد عشقیان خود بهترین تسلی در این دنیاست . او هنرمندی دغدغه مند بود كه نگاهی خداجویانه داشت .
شهرام گیل آبادی نیز در این مراسم گفت : آخرین بار مهرداد را در یادداشت هایی دیدم كه برایم می فرستاد . این یادداشت ها پر از زخم بود و البته امانت می ماند. او بسیار دقیق و منظم بود و با وجود بیماری ، تمام توانش را برای كارش می گذاشت . مهرداد حضور دارد و در محضر الهی است ، یاد و خاطره اش همواره با ماست.
همچنین فریدون محرابی در این مراسم ضمن آرزوی صبر برای خانواده این هنرمند فقید، خاطرنشان كرد: ما راز رفتن را نمی دانیم و اگر بدانیم شاید صبورتر باشیم .راز عجیبی در از دست رفتن هنرمندان رادیو نمایش است ، اینكه وقتی عزیزی از این مجموعه می رود خوبی ها و خصائل نیكویش در دیگران بروز پیدا می كند، برای همه صبر آرزو می كنم و امیدوارم مهرداد همه ما را دعا كند.
پیكر این هنرمند فقید در در جمع خانواده و یارانش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاك سپرده شد.

دسترسی سریع