میرطاهر مظلومی: دقت و عدالت اساس كار داوری است

یكی از داوران بخش رادیو تئاتر جشنواره فجر گفت: دقت و عدالت اساس كار داوری است و همین مهم موجب می شود تا حقی از شركت كنندگان تضییع نشود.

1399/10/14
|
00:33

به گزارش خبرگزاری فارس، میرطاهر مظلومی هنرمند توانمند كشورمان كه در زمینه بازیگری رادیو، تأتر، سینما، تلویزیون و همچنین بازیگری و كارگردانی رادیویی و صداپیشگی و مدیریت دوبلاژ فعالیت های حرفه ای درخشان و گوناگونی داشته است و این روزها نیزبه عنوان داور جشنواره ها حضور پررنگ ، حرفه ای و موثری در هیأت انتخاب داوران دارد به عنوان یكی از داوران بخش رادیویی جشنواره تأتر فجر از ظرافت های داوری عادلانه در جشنواره ها گفت.

مظلومی در این باره گفت: هر گاه به عنوان داور در جشنواره های مختلف انتخاب شدم دقت و عدالت در انتخاب آثار را سرلوحه كار خویش قرار دادم ، چرا كه تلاش و زحمات یك گروه چه از تهران باشد چه شهرستان می بایست تمام و كمال در نظر گرفته شود تا خدای ناكرده حقی از شركت كنندگان تضییع نشود.
وی افزود : در داوری آثار، لحظه به لحظه یك نمایش رادیویی را بارها و بارها گوش می دهم و آن را از تمامی جهات از نویسندگی و كارگردانی گرفته تا بازیگری ، افكتوری و صدابرداری مورد بررسی دقیق قرار می دهم چرا كه معتقدم صرفأبا یك بار گوش دادن نمی توان به درستی درباره جزییات یك اثر اظهار نظری دقیق داشت.

مظلومی عنوان كرد: یك داور آگاه می بایست با وجدان و دقت نظر كامل آثار را بررسی كند و خوشبختانه در تیم هایی كه به عنوان داور حضور داشته ام در كنار همكاران حرفه ای و كاربلدم جوانب صداقت و جوانمردی را در داوری مد نظر داشته ایم و حتی اگر زمانی به لحاظ تكنیكی با دوستان دچار اختلاف نظر شده ام ، تلاش كردم تا با مطرح كردن توضیحات فنی درباره اثر آنها را مجاب كنم تا تصمیمی عادلانه و منصفانه در مورد انتخاب یك اثر گرفته شود.

وی خاطر نشان كرد: جا دارد از زحمات و دقت و مدیریت دكتر امین رهبر به عنوان دبیر بخش رادیو تأتر تشكر كنم كه همواره در تلاش است بخش ایشان به بهترین شكل برگزار شود.


مظلومی ادامه داد : از جوانمردی و عدالت گفتیم چه خوب است كه از جهان پهلوان تختی بگویم كه سرآمد مردانگی و صداقت در زندگی بود و در اینجا از همه علاقه مندان به نمایش های رادیویی دعوت می كنم این روزها جدیدترین نمایش رادیویی كه درباره زندگی ایشان كارگردانی كرده ام را از رادیو بشنوند.

مجموعه نمایشی «تهران، ملبورن» به كارگردانی میرطاهر مظلومی ، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، با نگارش و تحقیق گروه نویسندگان به سرپرستی پوریا موسوی ، به سفارش رادیو جوان در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است كه همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

این مجموعه نمایشی كه درباره بخشی از زندگی جهان پهلوان تختی است با هنرمندی مجتبی طباطبایی ،ایوب آقاخانی، مهرداد عشقیان، احمد لشینی، سعیده فرضی، محمد شریفی مقدم، محمد سعید سلطانی، نگین خواجه نصیر، محمد آقامحمدی، كرامت رودساز، مسعود زنوزی راد، قربان نجفی و حمیدرضا هدایتی ، افكتوری نازنین حسن پور و صدابرداری حیدر صفدری، این هفته هر روز از ساعت 8:45 دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 2:00 بامداد از رادیو جوان پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع