در یك گفتگوی رادیویی مطرح شد؛ ماجرای دلخوری كامبیز دیرباز از «آقازاده»

كامبیز دیرباز از ماجرای دلخوری خود نسبت به سریال «آقازاده» گفت و اینكه باعث شده است 2 ماه پایانی فیلمبرداری را سر ضبط نرود.

1400/11/01
|
19:05

كامبیز دیرباز كه این روزها فیلم «تك تیرانداز» او در تلوبیون پلاس به صورت رایگان اكران است شب گذشته 29 دی در گفتگو با مصطفی امامی مجری برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش درباره این فیلم بیان كرد: «تك تیرانداز» فیلم سختی بود چون شرایط جنگی بود و باید در شهرك سینمایی و لوكیشن‌های این چنینی كار می‌كردیم.

وی با اشاره به فیلم‌های مشابه ادامه داد: فیلم‌هایی مثل «اخراجی ها» و «دوئل» در فضایی چون دسته و گروه می‌گذشت و اینجا همانطور كه از نام فیلم می‌آید كه «تك تیرانداز» است كار روی این شخصیت بیشتر متمركز بود.

دیرباز در بخش دیگر به فیلم «آینده» به كارگردانی امیر پوركیان اشاره كرد و درباره موضوع این فیلم گفت: برخلاف عكس‌های كه از فیلم منتشر شده سوژه اصلاً موتورسواری نیست. سوژه فیلم خانوادگی و اجتماعی است.

بازیگر سریال «اقازاده» در ادامه در پاسخ به امامی درباره این سریال و نقش خود كه پیش از این نخواسته است درباره اش حرف بزند یادآور شد: من پیش از این مصاحبه نكردم چون گفتم ممكن است روی پخش سریال تاثیر بگذارد. من قوانین حرفه‌ای را بلدم و قوانین حرفه‌ای هم این است كه در زمان پخش صحبت نكنید.

در آقازاده نقش دیگری را دوست داشتم

وی در ادامه درباره نقش شهنام عنوان كرد: نقش شهنام آن چیزی نبود كه از روز اول مرا مجاب كردند بازی كنم. اتفاقاتی افتاد كه پشت دستم را داغ كردم كه اگر فیلمنامه به طور فرض 26 قسمت است باید عین 26 قسمت آماده باشد و بخوانم و بعد بازی كنم.

وی اضافه كرد: ما در «آقازاده «با هشت قسمت كار را شروع كردیم من هشت قسمت خواندم و طبیعی بود گفتم فلان نقش را دوست دارم و گفتند آن نقش قرار است سنش پایین باشد یعنی دو آقازاده مثبت و منفی سریال قرار است سن شأن پایین باشد و بعد از نقش شهنام گفتند.

دیرباز تصریح كرد: اعتمادی كه كردیم انتظار داشتم اعتماد دو طرفه باشد و درگیر كرونا شدیم. بعداً كه قرار شد امیر آقایی نقش را بازی كند كه از من هم بزرگ‌تر است كمی دلخور شدم كه اگر تصمیم عوض شده است چرا این اتفاق اینگونه رخ داد.

وی اضافه كرد: صادقانه بگویم بعد از 15 سال می‌خواستم نقش منفی تجربه كنم ولی بعد از اینكه سریال پخش شد همكارانم فكر كرده بودند كه مواضعم عوض شده است و نقش مكمل و سه و چهار هم بازی می‌كنم درحالیكه این‌طور نیست و من دو سال است خودم را حبس كردم و اگر نقش اصلی باشد بازی می‌كنم.

وی در پاسخ به سوال مجری كه چرا نقش كوتاه بازی كرده است بیان كرد: باید به مردم راستش را گفت قرار بود گره‌هایی با آن كاراكتر باز شود آنچه هم در نسخه پخش شده موجود است همین است و ما آخر داستان می‌فهمیم شهنام آدم حاج حسن با بازی جمشید هاشم پور است. افتخار هم كردم حتی برای چند پلان كنار ایشون بودم.

من دو ماه آخر فیلمبرداری نبودم، حضور فیزیكی نداشتم و دودش هم در چشم نقش رفت

دیرباز در ادامه یادآور شد: صادقانه به خاطر دلخوری‌هایی كه در دو ماه آخر كار بوجود آمد من كار را رها كردم. من دو ماه آخر فیلمبرداری نبودم. حضور فیزیكی نداشتم و دودش هم در چشم نقش رفت. نمی‌خواهم نبش قبر كنم ولی این دلخوری بود كه از روز اول با من جلو آمد از این پس هم فیلمنامه‌ای كه كامل نباشد واردش نمی‌شوم.

وی در پاسخ به اینكه اگر فصل دوم تولید شود خواهد بود یا نه عنوان كرد: یكی از كاراكترهایی كه زنده ماند شهنام است و اگر شرایط به گونه‌ای باشد كه شهنام قصه را جلو ببرد چرا كه نه. با كمال افتخار چون به هر حال من با حامد عنقا و بهرنگ توفیقی دوستم، كدورت‌ها از بین رفته و متعلق به آن زمان بوده است.

بازی كردن صدای خلبانان در «2888»

بازیگر فیلم سینمایی «2888» در بخش دیگر درباره این فیلم كه در جشنواره فجر امسال حضور دارد یادآور شد: كیوان علیمحمدی دنبال تجربه‌های متفاوت است و هر یك از فیلم‌هایش با كارهای قبلی او متفاوت است.

وی اضافه كرد: سازندگان در این فیلم روی چند خلبان دوران جنگ ایران و عراق دست گذاشته‌اند كه به آنها كمتر پرداخته شده است. ما چند خلبان مثل شهید بابایی و دوران داریم كه درباره آنها بیشتر صحبت شده كه البته قطعاً كافی نیست و در مقابل آنها خلبان‌هایی هستند كه اسم آنها را كمتر شنیدیم كه اینجا محور قرار گرفته است.

دیرباز در پایان این گفتگو تصریح كرد: در این فیلم از زاویه‌ای مثل برج مراقبت ما هر یك از این خلبان‌ها را با صدا بازی كردیم كه به شدت تجربه سختی بود. اینجا ابزارمان فقط صدا بود و به نظرم فیلم مهیج و جذابی شده است چون خودم هنوز آن را ندیده‌ام.

برنامه «استودیو هشت» به تهیه كنندگی مژگان فرزین و با اجرای مصطفی امامی شنبه تا چهارشنبه یك هفته در میان ساعت 18:30 روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

دسترسی سریع