ویژه های رادیو نمایش درهفته دفاع مقدس اعلام شد

پنج سریال رادیویی و یك ویژه برنامه مستند گزارشی در هفته دفاع مقدس از آنتن شبكه رادیویی نمایش پخش می شوند.

1402/06/29
|
13:55

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،سریال رادیویی « انسیه» به نویسندگی سیمین بنایی، تهیه كنندگی مهدیه تقی زاده و كارگردانی مینو جبارزاده از اول مهر ساعت 1:30 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و تكرار آن ساعت 12:15 دقیقه است، داستان این سریال درباره زنی به نام انسیه است كه به خاطر تعصب میرزا بابا از تحصیل بازمانده و با پسرعموی خود ازدواج می كند، وی همواره در فكر تحصیل است و به همین خاطر انواع هنرها را می آموزد ، انسیه در زندگی پرپیچ و خم خود صاحب چهار پسر می شود كه هر چهار نفر آنها شهید می شوند، اینك انسیه برای ادامه زندگی به تنها هدف خود یعنی بازگشایی مدرسه برای دختران فكر می كند
سریال رادیویی « عقرب زرد» به نویسندگی سیمین بنایی، تهیه كنندگی مهدی نمینی مقدم و كارگردانی میرطاهر مظلومی به زندگی شهید علی چیت سازیان ، فرمانده اطلاعات عملیات لشكر 32 انصار الحسین می پردازد.این سریال از اول مهر ماه ساعت 2:30 دقیقه صبح از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 23 تكرار آن است.
سریال رادیویی « ورزشكاران كوچك» به نویسندگی سیمین بنایی، تهیه كنندگی نوید جولایی و كارگردانی مهرداد مهماندوست به زندگی برادران شهید پورزند می پردازد . این مجموعه رادیویی از اول مهر ساعت 23:30 از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 5:30 روز بعد تكرار آن است.
سریال رادیویی « پسر دریا» به نویسندگی داریوش روحی، كارگردانی نازنین مهیمنی و تهیه كنندگی مهدی نمینی مقدم به زندگی شهید حسن نوفلاح كاپیتان تیم ملی نوجوانان واترپلو می پردازد. این سریال از اول مهر ماه ساعت 1 بامداد به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 12:45 دقیقه تكرار آن است.
سریال رادیویی « به دنبال پدر» به نویسندگی راضیه مومیوند، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد و كارگردانی محمد پورحسن درباره خانواده ای است كه منتظر برگشت پدر خانواده از جبهه هستند . این سریال رادیویی از اول مهر ماه ساعت 2 صبح به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 11 صبح تكرار آن است. در تمامی این سریال ها بازیگران ، افكتورها و صدابرداران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو نیز حضور داشته اند.
همچنین ویژه برنامه مستند گزارشی « تا انتها حضور» از اول مهر ماه ساعت 5 صبح به روی آنتن رادیو نمایش می رود و
این مستند گزارشی شامل آیتم گفتگوبا فیلم سازان، مستند سازان ،فیلمنامه نویسان حوزه ی دفاع مقدس و همچنین بازیگران این حوزه ، به بررسی و تحلیل روند كلی شگل گیری سینمای دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه به تهیه كنندگی ریحانه یزدان دوست و نویسندگی و گویندگی فاطمه حاتمی تلاش دارد تا نگاهی دقیقتر و ژرف‌تر به ابعاد مختلف این حوزه در برهه‌های مختلف دوران دفاع مقدس و پس از آن داشته باشد.

دسترسی سریع