در سالروز تولد رادیو نمایش، مدیران این شبكه از درخشندگی آن می گویند: "رادیو نمایش" پرنیان تخیل و تفكر

13 سال از افتتاح رادیو نمایش می گذرد، شبكه ای كه برای مخاطبان و دوستداران هنرهای نمایشی جایگاه ویژه ای دارد.

1403/04/06
|
12:04

در تمام این سال ها، برنامه های وزین ونمایش های رادیویی فاخری با حضور هنرمندان اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، در شبكه رادیویی نمایش تولید شده است كه هر كدام از آنها چراغ روشنی است در دست آیندگان تا این مسیر پرافتخار را روشن سازد.
در سال هایی كه گذشت هنرمندان عزیزی را از دست دادیم اما هرگز نام و خاطره و آثاری كه از آنها به یادگار مانده است، فراموش نخواهد شد.
در سیزدهمین سالگرد تأسیس شبكه رادیویی نمایش، مدیران آن چنین گفتند:
محسن سوهانی، مدیر كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش:
ششم تیر كه از راه رسید، یك سال دیگر به عمر رفاقتم با او افزود. همان اول بار كه دیدمش به عمق جانم نشست. محال است قدم به حیاط ارگ تاریخی رادیو بگذاری و جور عجیبی درگیرش نشوی. همیشه ی خدا، قهرمان وار، تك و تنها به دیوار استودیو هشت تكیه زده و ز غوغای جهان فارغ، محكم و پرصلابت خودنمایی‌ می‌كند. امید؛ از آن فراواژگانی است كه در وصف‌ نمی‌گنجد. چاووش خوان قافله روشنان و تنها دار و ندار آدمی در گذر از رنج‌‌‌‌های سرد و گرم روزگار. حق است كه این اسم را بر تك درخت مرموز و جادویی ارگ رادیو گذاشته ام. از من بپرسید‌ می‌گویم این تك درخت عجیب، كه‌ می‌گویند سال‌‌‌‌‌ها پیش داوود پیرنیا بذرش را از سرزمینی دور آورده و آن جا كاشته، نمادی از رادیو نمایش و هنرمندان نجیب آن است. همیشه سرسبز و پایدار، به رغم تمام مصائب روزگار. در زادروز رادیو نمایش، آرزو‌ می‌كنم هنرمندان فرهیخته اش، شاد باشند و دیرزی؛ سبز باشند و برقرار؛ همواره قدر ببینند و بر صدر بنشینند تا به سهم پرتوان خود با جادوی صدا و اكسیر خیال، سایه ی امید را بر سر مردم نازنین ایران زمین مستدام بدارند‌.
حمیدرضا قربانی حسن سرایی، مدیر گروه هنرهای نمایشی و قائم مقام رادیو نمایش
به اذعان بسیاری از‌همكاران محترم اداره كل هنرهای نمایشی معاونت صدا و شبكه رادیویی نمایش و حتی تعداد قابل توجهی از همكاران رادیویی ما در سایر شبكه‌های ‌این معاونت در دوره‌‌ی جدید مدیریت شبكه رادیویی نمایش اولاً ما شاهد یك جو روانی آرام و آسودگی‌خاطر، خاص و ویژه بین همكاران محترم در این شبكه بودیم. ثانیاً شاهد تنوع و تحول در حوزه ساختاری و محتوایی برنامه‌های ‌این اداره كل و شبكه رادیویی نمایش هستیم كه همه‌‌ی این‌‌‌‌ها ناشی از لطف خداوند متعال است و در عین حال آن روحیه همدلی و همكاری بین همكاران محترم و مهم تر از همه اخلاق و شخصیت آرام و پسندیده‌‌ی جناب آقای دكتر سوهانی و در عین حال ذهن بسیار خلاق، نوآور و طراح ایشان در حوزه رسانه و برنامه سازی است.
در سالگرد تأسیس این شبكه توفیقات روز افزون همكاران محترم را در زندگی فردی و زندگی‌ اجتماعی و كاری ایشان از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

سید محمد علوی زاده، مدیر پخش و نظارت اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش:
سلامتی و خوشحالی و موفقیت روزافزون را برای تمامی مخاطبان و همكارانم آرزو دارم.
سالروز افتتاح رادیو نمایش را به همه تبریك می گویم.
از همه همكاران و مدیران محترم مجموعه خصوصا جناب دكتر سوهانی تشكر ویژه می كنم بخاطر زحماتی كه در رادیو نمایش می كشند و همیشه به فكر همكاران و مخاطبان این مجموعه بودند.
رضا گل سوسن، مدیر گروه برنامه های مستند و تركیبی اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
بازار زیبای تهران، خیابان سنگ¬فرش شده میدان سرسبز 15 خرداد(ارگ)، دیواری آجرنما از پشت آن ساختمان قدیمی كه سال¬های طولانی است میدان را دید می¬زند. وقتی وارد محوطه رادیو نمایش می¬شوم حس عجیبی تمام وجودم را فرا می¬گیرد هرقدم كه برمی¬دارم مرور می¬كنم اسامی هنرمندانی كه از جوانی تا كهن سالی در این مسیر قدم برداشته اند و امروز ششم تیر ماه سال 1403 هست، در برابر استودیو هشت با هشتاد سال فعالیت در تولید نمایش و در كنارش پخش رادیو نمایش كه سیزدهمین سالی است در چنین روزی زندگی شبانه روزی را با مخاطبان خویش آغاز كرده است.
تولدت مبارك رادیو نمایش
سلامت باشید و برقرار هنرمندان عزیز رادیو نمایش
زنده باشید و پاینده مخاطبان صمیمی رادیو نمایش


امین رهبر مدیر متون وادبیات نمایشی اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
سالگرد رادیو نمایش را به تمام هنرمندان نجیب و شریف عرصه هنرهای نمایشی رادیو تبریك می¬گویم علی الخصوص به مدیر فرهیخته و باسواد این مجموعه جناب آقای دكتر سوهانی


راما نیكبخش مدیر طرح و برنامه ریزی اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
تشكر می كنم از عزیزانی كه در طی نزدیك به چهار سال گذشته پذیرای حضور من در كنار خودشان بودند و فرصت تجربه خاص را برای من رقم زدند تجربه‌‌‌ای كه شاید هیچ یك از شبكه‌های ‌رادیویی امكان دسترسی به آن را ندارند.
همكاران و هنرمندانی خاص، شریف، اصیل، بی ادعا، مهجور، عاشق و دوست داشتنی كه به پشتوانه بیش از هشتاد سال رشد و نمو بی بدیل نمایش رادیویی در كشور، طی سال‌های ‌گذشته صدای عشق و هنر را در بستر رادیو نمایش به گوش مخاطبان خویش رساندند و حال در كنار یكدیگر وارد سیزدهمین سال تاسیس این رادیو می¬شویم.
سالگرد تأسیس رادیو نمایش را به همه هنرمندان و همكارانم تبریك می¬گویم.

مهدی طهماسبی، مدیر تولید و تأمین اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
سیزده سالگی رادیو نمایش را تبریك می¬گویم، یك نوجوان سیزده ساله است كه اكنون آینده روشن و طلایی را با لطف خداوند متعال برای آن تخیل و تصور می¬كنیم.
مدیران قبلی بسیار زحمت كشیدند تا به امروز، امیدوارم آیندگان هم برای مانایی، برقراری و زنده بودن این نوجوان سیزده ساله تمام تلاش خودرا به كار ببندند، تا هرآنچه را كه مخاطب رادیو نمایش از این نوجوان كه اكنون در حال بالندگی است انتظار دارد ،بشنود.
مطمئنم كه رادیو نمایش در آینده‌‌‌ای نزدیك، به دلیل حضور تعداد زیادی هنرمند عالی و باسابقه به یكی از پرمخاطب ترین رادیوها و رسانه‌های ‌شنیداری تبدیل می¬شود. آرزومندم هنرمندان این مجموعه و مدیركل كه دارای اخلاق مثال زدنی هستند و از لحاظ دغدغه دست كمی از رفقای هنرمند ندارد، همیشه مانا باشند. چه بسا دكتر سوهانی به هنرمندان و شرایط آن¬ها برای بازتولید اثر هنری بسیار اهمیت می-دهند و شرایطی را فراهم می¬كنند تا هنرمندان و پرسنل بتوانند در مجموعه راحت¬تر، اثری را كه شایسته و بایسته تولید كنند.


حمیدرضا حاجی باقری مسوول تأمین اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
با رادیو نمایش هیچ فاصله‌‌‌ای دور نیست، هیچ زمانی زیاد نیست، انگار‌همین دیروز بود.
ای كاش در برابر عزیزانی كه در طی این سال‌‌‌‌ها افتخار همكاری¬شان را داشتم روسفید باشم ، آن¬ها كه رفتند روحشان شاد و آن¬هایی كه هستند سایه¬شان مستدام.
سالروز افتتاح رادیو نمایش بر همه‌‌ی دوستداران عرصه هنر مبارك باد.

رضا عظیمی، مسوول دفتر اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
از روز اول افتتاحیه رادیو نمایش در این اداره كل هستم و به یاد آن لحظه می¬افتم كه جناب آقای مهندس ضرغامی رئیس وقت سازمان با فشار كلید، پخش رادیو نمایش را آغاز كردند. هنرمندان و پیشكسوتانی مانند سركار خانم علو كه عمر طولانی داشته باشند، زنده یاد آقای صدرالدین شجره، آقای اكبر زنجانپور و بسیار كسان دیگر حضور داشتند و واقعا لحظه جذاب و زیبایی بود كه همه¬ی ما تجربه‌كردیم و فراموش نشدنی بود.
آرزوی توفیق دارم برای همه عزیزان علی الخصوص جناب آقای دكتر سوهانی مدیركل خوش اخلاق، كاربلد و مردم دار رادیو نمایش و همچنین سالگرد تاسیس رادیو نمایش را تبریك می¬گویم تا باشد از این جشن‌‌‌‌ها و سالگرد ها.

امیر نیكوكار مشاور اجرایی اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
از سال 90 تاكنون به عنوان مشاور اجرایی در مركز هنرهای نمایشی و رادیو نمایش مشغول به كار هستم.
سالگرد رادیو نمایش را به همه همكاران و هنرمندان عزیز تبریك می¬گویم و همچنین تشكر ویژه¬ای می¬كنم از مدیریت این مجموعه جناب آقای دكتر سوهانی كه از وقتی این وظیفه را بر عهده گرفته¬اند رادیو نمایش رو به قله رسانده¬اند.

علی جعفری، مسوول دبیرخانه رادیو نمایش
سالگرد تأسیس شبكه رادیویی نمایش را تبریك و شادباش می گویم.
امیدوارم تحت مدیریت مثال زدنی مدیر كل محترم هنرهای نمایشی و رادیو نمایش، برادر بزرگوار جناب آقای دكتر سوهانی همچنان با تولید نمایش‌های ‌فاخر و به¬روز، جایگاه این تنها مرجع تخصصی تولید نمایش رادیویی روز به روز رفیع تر بشود.

محمد زنگنه مسوول هماهنگی تولید اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش
فرا رسیدن سالگرد تأسیس رادیو نمایش را تبریك می¬گویم. آرزو می¬كنم همه ی همكاران روزگارشان شاد و دل¬شان خرم باشد.
دسترسی سریع